Aktualności

12 grudnia 2016

Berlińskie atrakcje cz. 3

7. Berlin nie tylko sztuką historyczną stoi.

Stolica Niemiec to także niesamowity świat sztuki nowoczesnej, graffiti i komiksów! East Side Gallery - niezwykłe miejsce - nazywane największą na świecie galerią na świeżym powietrzu. 1316 metrów muru berlińskiego, ok. 105 graffiti, namalowanych przez 118 artystów z 21 krajów. To miejsce odwiedza 1 500 000 ludzi rocznie!Drugim niezwykłym miejscem na mapie Berlina jest Tacheles przy Oranienburgerstraße 54 – zdewastowany budynek skrywający atelier różnego rodzaju twórców i sklepiki.

Można w nim znaleźć między innymi niespotykane instalacje artystyczne, pocztówki z kolażami niemieckich artystów, biżuterię z widelców czy dziwaczne kukły! Dla miłośników sztuki nowoczesnej również obowiązkowym przystankiem jest Berlinische Galerie.

8. Dzień ze sztuką nowoczesną, noc na parkiecie.

Jeśli po całym dniu zwiedzania macie jeszcze siły to setki berlińskich klubów czekają na Was – od klasycznych po całkowicie awangardowe. Dwie miejscówki warte uwagi - stary teren fabryczny na Ostkreuzu oraz Kreuzberg. Nie od dziś wiadomo, że Berlin to mekka dla fanów muzyki elektronicznej. Można się tu bawić się w każdy dzień tygodnia, o każdej porze dnia i nocy. Tak, również dnia!

9. Sony Center

Ciężki dzień po imprezie? Warto wybrać się do Sony Center. Budynek na Potsdamer Platz warto odwiedzić z kilku powodów. Niezwykła architektura - uczta dla pasjonatów budwonictwa!

Został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta niemieckiego pochodzenia - Helmuta Jahna. Inwestycja warta 600 mln euro, wielkość zabudowy - 26 tys m2. Wszystkie budynki znajdują się pod dachem symbolizującym japońską górę Fujisan. Sony Center jest miejscem pracy, życia i rozrywki. Na jego terenie oprócz siedziby firmy Sony znajduje się fontanna, kino, wiele restauracji, kawiarni i butików. Dla Waszych pociech rajem będzie Legoland Discovery Centre.

www.air-transfer.pl

Poprzednie części:

Cz. 1 - http://ow.ly/PvsA3071MNE

Cz. 2 - http://ow.ly/rV4z3071MS5

POWRÓT
berlin-image

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki